Read Szlaki człowieka. Podróże drogami świata by Ted Conover Free Online


Ebook Szlaki człowieka. Podróże drogami świata by Ted Conover read! Book Title: Szlaki człowieka. Podróże drogami świata
The author of the book: Ted Conover
ISBN 13: 9788375362800
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 33.12 MB
City - Country: No data
Loaded: 2002 times
Reader ratings: 3.3
Edition: Czarne
Date of issue: November 14th 2011
ISBN: 8375362808

Read full description of the books:Żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku niemiecki przyrodnik i podróżnik, jeden z twórców nowoczesnej geografii, Alexander von Humboldt napisał, że drogi są "jednym z najbardziej pożytecznych i zdumiewających dzieł ludzkości". Współczesny człowiek, na co dzień korzystający z dróg, nie zastanawia się już nad tym, jak powstały ani do czego służyły, a mieszkając w kraju, w którym tworzą one gęstą sieć, nie dostrzega w nich nic zaskakującego... poza dziurami. Ted Conover postanowił sprawdzić tezę dziewiętnastowiecznego uczonego i przekonać się, czym jest to zdumiewające dzieło ludzkości. Wybrał sześć szlaków na kilku kontynentach i ruszył nimi, by zobaczyć, jak wyglądają trasy, które zmieniły i dotąd zmieniają świat. A przyglądając się drogom i zastanawiając, jak mogą jednocześnie nieść rozwój i niszczyć środowisko, przyczyniać się do izolacji i przynosić postęp, ułatwiać przemieszczanie się wojskom i przyspieszać rozwój epidemii, Conover snuje refleksje na temat przeszłości i przyszłości ludzkości.

"Ted Conover dokonał rzeczy niezwykłej: napisał poruszającą książkę, obrawszy sobie za punkt wyjścia element infrastruktury. Droga w tej książce nie jest metaforą życia ani symbolem przemijania – Conover ucieka od banałów i opisuje konkretne ludzkie doświadczenia i emocje, zwłaszcza te związane z pokonywaniem dystansu. Posługując się reportażem w formie najszlachetniejszej, bo przedkładającej wierność szczegółowi nad tezy polityczne, autor współuczestniczy w życiu swoich bohaterów, a czytelnikowi pozwala poznać nowe oblicze zjawisk, o których ten gdzieś co nieco już słyszał: pisząc o drogach, opowiada o karczowaniu lasów w Peru, o konflikcie izraelsko-palestyńskim, o przemianach cywilizacyjnych w Chinach, o AIDS we wschodniej Afryce, o korupcji i przemocy w Nigerii. Jednak to nie jest książka o 'problemach świata'. W każdej opowieści, którą snuje autor, najważniejszy jest człowiek i jego indywidualne doświadczenie. Szlaki człowieka to książka świetnie napisana, mądra i pełna empatii dla zwykłych ludzi".
Dariusz Rosiak, autor książki Żar. Oddech Afryki


Download Szlaki człowieka. Podróże drogami świata PDF Szlaki człowieka. Podróże drogami świata PDF
Download Szlaki człowieka. Podróże drogami świata ERUB Szlaki człowieka. Podróże drogami świata PDF
Download Szlaki człowieka. Podróże drogami świata DOC Szlaki człowieka. Podróże drogami świata PDF
Download Szlaki człowieka. Podróże drogami świata TXT Szlaki człowieka. Podróże drogami świata PDFRead information about the author

Ebook Szlaki człowieka. Podróże drogami świata read Online! Ted Conover, a "master of experience-based narrative nonfiction" (Publisher's Lunch), is the author of many articles and five books including Rolling Nowhere: Riding the Rails with America's Hoboes, Coyotes: A Journey Across Borders with America's Mexican Migrants, Whiteout: Lost in Aspen, Newjack: Guarding Sing Sing (winner of the National Book Critics Circle Award and finalist for the Pulitzer Prize), and, most recently, The Routes of Man: How Roads Are Changing the World and the Way We Live Today. He is a distinguished writer-in-residence at the Arthur L. Carter Journalism Institute of New York University."


Reviews of the Szlaki człowieka. Podróże drogami świata


SEBASTIAN

Quickly downloaded

AIDEN

Fantastic book!

HANNAH

Useful book, lots of information

SAMUEL

This book changed my life!

EMILY

Black and White
Add a comment
Download EBOOK Szlaki człowieka. Podróże drogami świata by Ted Conover Online free

PDF: szlaki-czowieka-podre-drogami-wiata.pdf Szlaki człowieka. Podróże drogami świata PDF
ERUB: szlaki-czowieka-podre-drogami-wiata.epub Szlaki człowieka. Podróże drogami świata ERUB
DOC: szlaki-czowieka-podre-drogami-wiata.doc Szlaki człowieka. Podróże drogami świata DOC
TXT: szlaki-czowieka-podre-drogami-wiata.txt Szlaki człowieka. Podróże drogami świata TXT